ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań
dokument decyzji ZRID

Od połowy lutego 2025 r. trwają prace nad budową pierwszego etapu obwodnicy Szamotuł, gdzie zaawansowanie inwestycji wynosi już 60%. Pierwszy etap obwodnicy Szamotuł o wartości niemal 63,1 mln zł, z czego prawie 50 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, obejmuje budowę nowej drogi o długości 4,5 km wraz ze skrzyżowaniami, dodatkowymi jezdniami, zjazdami, mostem nad doliną rzeki Samy i przepustami, odwodnieniem, kanałem technologicznym, znakami aktywnymi, ekranem akustycznym oraz oświetleniem drogowym. Co istotne, w czerwcu br. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu dostał oficjalnie zielone światło na budowę kolejnego etapu obwodnicy. Dokładnie 10 czerwca 2026 r. jednostka otrzymała decyzję ZRID dla drugiego odcinka, który w niedalekiej przyszłości połączy DW 184 (od miejscowości Piaskowo) z DW 187.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 - rondo

Prace na 8-kilometrowym odcinku od Nojewa do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 187 coraz bliżej finału. Obecnie inwestycja osiągnęła 96% zaawansowania. Na placu budowy trwa profilowanie i humusowanie skarp rowów oraz odtwarzanie oznakowania pionowego i poziomego.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 116

Fundusze Europejskie

wizyta na miejscu budowy

2 czerwca 2026 r. wicemarszałek Wojciech Jankowiak, wspólnie z dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Pawłem Katarzyńskim oraz posłem na Sejm RP Krzysztofem Paszykiem, odwiedził kilka kluczowych inwestycji drogowych realizowanych obecnie na terenie regionu.

materiały szkoleniowe

W środę (20.05.2026 r.) przedstawiciele jednostki Samorządu Województwa Wielkopolskiego odwiedzili Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Podczas wizyty pracownicy WZDW przeszli szkolenie z samoobrony, strzelania na symulatorach, poznali zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 442 w powiecie pleszewskim.

W ubiegłym roku Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu rozpoczął rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 442 w powiecie pleszewskim. Umowy na realizację inwestycji od miejscowości Kwileń do granicy powiatu pleszewskiego zostały zawarte z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „DROBUD” S.A. oraz Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?